Minęły już pierwsze tygodnie stycznia, dlatego koniecznie poznaj najważniejsze trendy wystroju wnętrz na ten rok. Trendy w aranżacji wnętrz na ten rok zapowiadają się ciekawie. Influenserzy, projektanci i architekci prześcigiwali się w pomysłach na nowe trendy wystroju wnętrz. Końcem 2020 roku pojawiły się już pierwsze artykuły i sugestie dotyczące nowego roku. Po namysłach zdecydowano „zbliżyć” się do natury.

Z naturą za pan brat

Nasz świat pędzi w zawrotnym tempie, mamy coraz mniej czasu na oderwanie się od rzeczywistości, ciągłej pracy, nowoczesnej technologii. Tego wszystkiego co wpływa niekiedy negatywnie na nasze zdrowie psychiczne. Rozwiązaniem tego problemu ma być powrót na łono natury. Potrzeba bliskości z naturą objawia się nie tylko modą na zwiększoną aktywność fizyczną, ale i w aranżacji naszej przestrzeni mieszkalnej. Nowy rok stawia na jak najbardziej otwartą przestrzeń, harmonię i ekologię. Czyli wszystkich tych rozwiązań które będą służyć na lata.

Trendy kolorystyczne

Moc Zieleni” to kolor, który zdaniem projektantów zagości w naszej przestrzeni w nowym roku. Naturalny kolor pozwoli na przyjęcie zmian zachodzących w naszym życiu, pobudzi do działania i uwolni drzemiący w nas potencjał. Jego dodatkowym atutem jest to, że stanowi doskonałe tło dla innych barw 2021 roku. Jego jasna barwa inspiruje i daje poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu czujemy się ze sobą dobrze.

Oprócz wspominanej zieleni w naszych wnętrzach będą królować beże, grafity, kolory oliwkowe czy pudrowe róże. Tym samym dadzą nam one poczucie elegancji, prostoty a zarazem bezpieczeństwa.

Total beige look zapewni nam elegancję i prostotę, faded colours wprowadzą do naszego życia pewien rodzaj domowego sanktuarium bazujących na ciepłym brązie. Zieleń lasu i mieszaniny błękitu z zielenią, nie tylko pobudzą do działania ale i wprowadzą komfort, relaks i otulą niczym leśna kąpiel.

    

Nastrojowe lampy i minimalistyczne dodatki dopełnią każdą przestrzeń

Najnowszy sezon w oparciu o naturę skupiać się będzie głównie na materiałach pochodzenia naturalnego a więc drewna, kamienia, wikliny, czy szkła. Takie też będą nowo sezonowe ozdoby. Szklane i przezroczyste blaty, lampy na okno typu butle z abażurem, stołowe lampy na podstawach w kształcie zwierząt lub kloszami z matowego szkła zwiniętego w formę kwiatu wniosą lekkość i elegancję.

Hitem 2021 ma być połączenie stylu japońskiego ze stylem skandynawskim, a więc wprowadzenie lamp i żyrandoli plecionych z bawełnianych sznurków wzbogacających przestrzeń. Połączenie złotych, brązowych i miedzianych dodatków będzie idealnie współgrać ze szkłem, drewnem czy marmurem. Popularne staną się przedmioty wykonane z bioplastiku, recyklingu czy wykonane samodzielnie np. z drewnianych palet.

trendy

Trendy 2021- wykorzystanie okien

Już od kilkunastu lat okna stały się elementem dekoracyjnym. Coraz częściej wybieramy okna skupiając się na ich funkcjonalności i komforcie obsługi, jednocześnie nie zapominając o eleganckim designie wpisanym w naszą przestrzeń. Producenci dostosowują się do zmian w modzie i aranżacji wnętrz, stawiając na coraz węższe profile z ukrytymi elementami jak zawiasy czy klamki, w celu osiągnięcia efektu akwarium. Duża tafla szkła z minimalnym obramowaniem bądź jego brakiem wyznacza granicę między wewnętrzną a zewnętrzną częścią. Taka przestrzeń pozwala cieszyć się widokiem zza okna co jest idealnym rozwiązaniem w nowoczesnej aranżacji.

Ciekawym rozwiązaniem dotyczącym okien w tym roku może stać się tzw. szkło grzewcze, które jest niezwykle praktyczne. Niweluje ono naturalny chłód z zewnątrz w okresie jesienno-zimowym czy nawet może zastąpić grzejnik dając dużą ilość ciepła. Jego dodatkowym atutem jest dowolność aranżacji, oraz pewność że szyby nie będą parować czy pokrywać się szronem.

Hitem 2021 okrzyknięte zostanie za pewne okno aluminiowe, nie tylko na zachwycający design ale i współczynnik przenikania ciepła. Dodatkowo okna te są przystępne cenowo i zapewniają większy komfort użytkowania. Oprócz tego są ekologiczne i energooszczędne, co skłoni klientów do zakupu produktu przyjaznego środowisku.

Jeśli ciekawią Cię inne trendy na ten rok, zapoznaj się z najnowszym blogiem o zasłonach i firanach w 2021 roku.