Rolety zewnętrzne

 Zalety rolet zewnętrznych

Oszczędność energii i nie tylko

 

Zewnętrzne osłony pozwalające przede wszystkim na sterowanie ilością światła dziennego w pomieszczeniach. Pomimo niezbyt masywnej konstrukcji stanowią też dość poważne utrudnienie dla włamywacza. Choć większość konstrukcji nie posiada certyfikacji antywłamaniowej, to są pierwszą zaporą do sforsowania przez złodzieja, która wydłuża czas wejścia do domu. Co istotne – powoduje spory hałas przy jej forsowaniu. Służą też jako ochrona okna przed czynnikami atmosferycznymi oraz poprawiają w jakimś stopniu parametry cieplne okna, tworząc dodatkowy bufor powietrzny pomiędzy pomieszczeniem, a przestrzenią na zewnątrz budynku. 

Dostępne w bardzo wielu wariantach kolorystycznych (zarówno malowanych jak i w okleinach). Sterowanie roletami może być manualne: przez mechanizm linkowy lub korbowy i elektryczne:  przez system OTWÓRZ-ZAMKNIJ sterowany klawiszem przy każdej rolecie, sterowanie za pomocą pilota, zaawansowane systemy automatycznego zarządzania naświetleniem pomieszczeń: linia czasu oraz intensywność światła na zewnątrz.

 Rodzaje rolet zewnętrznych

Nadtynkowe | Podtynkowe |Nadstawne

 

Podtynkowe

Systemy podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach. Jakkolwiek po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża produkty te mogą być zamontowane także w obiektach istniejących. Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie walorów funkcjonalnych tego typu systemów.

Nadtynkowe

Rolety w systemach adaptacyjnych przeznaczone są do zastosowania głównie w budynkach istniejących. Zaletą tych produktów jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie. Rozwiązania te mogą być montowane do stolarki okiennej lub do nadproża we wnęce lub bezpośrednio na ścianie.

Nadstawne – Opoterm

System rolet nadstawnych jest propozycją firmy Aluprof skierowaną do osób, które oczekują funkcjonalnego rozwiązania. Rolety SKT OPOTERM mogą być zastosowane zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak również podczas modernizacji budynków już istniejących podczas wymiany stolarki okiennej. System rolet nadstawnych charakteryzuje bezpośrednie osadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą właściwego profilu adaptacyjnego.

Sterowanie roletami

Sterowanie ręczne (napęd ręczny) 

W swojej ofercie z napędów ręcznych posiadamy: 

  • zwijacze na linkę lub pasek,
  • kasety z przekładnią korbową odpowiednio na linkę lub pasek,
  • korby,
  • sprężyny.

PRODUKTY

Premium Classic line
Premium Modern line
V-perfect
Patio
HST life
Okna fonirowane
Drzwi
Bramy

FIRMA

O nas
Doradcy techniczni
Ogłoszenia
Projekty unijne
Portfolio i referencje
Kariera
Strefa partnera

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Katalogi
Gwarancja
Polityka prywatności
Polityka cookies
Dotacje unijne

KONTAKT

Dębów 233
37-200 Przeworsk
+48 16 648 30 69
biuro@oknadebow.pl

Pin It on Pinterest

Share This