Wymagania inwestorów dotyczące jakości wykonania okien stale rosną. Najważniejsze z nich dotyczą funkcjonalności, precyzji wykonania i estetyki. Wyjątkowych możliwości dostarcza w tym zakresie technologia V-Perfect, która wdrożona została niedawno w firmie Okna Debow.

Zautomatyzowany proces produkcji

Technologia V-Perfect to innowacyjna, zautomatyzowana metoda łączenia naroży w oknach PVC. Dzięki niej powstaje precyzyjne połączenie profili, co przekłada się zarówno na estetykę jak i funkcjonalność okna. Niedociągnięcia i ograniczenia dotyczące wcześniej stosowanych technologii łączenia profili wyeliminowane zostały dzięki zastosowaniu układów sterowania numerycznego przy obróbce i łączeniu naroży profili. Okna wyprodukowane przy użyciu V-perfect charakteryzują się wyjątkowym wyglądem oraz trwałymi i precyzyjnymi połączeniami poszczególnych elementów składających się na konstrukcję okna.

Zaletą V-Perfect jest brak konieczności malowania wypływki (nadmiar materiału uzyskany podczas zgrzewania) w narożu po połączeniu, co pozwala uzyskanie wyjątkowego efektu estetycznego. Ponadto przy zastosowaniu tej metody osiągana jest wysoka szczelność, która chroni okno przed wiatrem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Podczas łączenia profili następuje ich dokładne zazębienie, co zapewnia wytrzymałość i trwałość okna. V- Perfect spełnia najwyższe normy jakości zgrzewu, który poprzedzony jest precyzyjnym frezowaniem i licowaniem naroży okna. Technologia ta daje też możliwość łączenia profili nawet o najbardziej skomplikowanym kształcie.

Nie tylko PVC

W celu uzyskania produktu najlepszej jakości istnieje możliwość wyboru dowolnego materiału. PVC można łączyć z innymi materiałami, takimi jak metal i drewno, uzyskując przy tym doskonały efekt. Okna wyprodukowane przy pomocy tej technologii zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów zwracających uwagę na każdy detal. Firma Okna Debow jako pionier na rynku, wykorzystuje technologię V-Perfect do wykonania okien PVC, pokrytych naturalnym fornirem. Dzięki temu udało się połączyć funkcjonalność okna z tworzywa sztucznego z wyjątkowym wyglądem i fakturą drewna. V-perfect to nowa technologia dająca dostęp do niespotykanych wcześniej możliwości produkcyjnych. Odkrywa nowy wymiar piękna i funkcjonalność okna.

Najważniejsze cechy V-Perfect:

  • Perfekcja w zgrzewaniu profili.
  • Brak ograniczeń kształtów zgrzewania.
  • Jakość i estetyka po latach pozostaje bez zmian.
  • Możliwość pokrycia profili PVC szlachetnymi materiałami np. drewno, aluminium.

Zobacz różnicę pomiędzy standardowym łączeniem profili, a technologią V-Perfect:

Pozostałe wpisy:

Jak zmniejszyć poziom hałasu we wnętrzach?

Jak zmniejszyć poziom hałasu we wnętrzach?

Niemal codziennie doświadczamy dźwięku o niskim, jak i wysokim natężeniu. Długotrwałe spędzanie czasu w hałaśliwych miejscach ma duży wpływ na nasze zdrowie i życie. Dowiedz się jak zminimalizować ilość hałasu.

czytaj dalej
Awangardowe kształty okien

Awangardowe kształty okien

Współczesna technologia daje możliwości produkcji okien niemal w każdym kształcie, rozmiarze czy kolorze. Przeczytaj nasz artykuł by zapoznać się z najbardziej nietypowymi kształtami oraz tym jak je zaaranżować.

czytaj dalej
Jak zabezpieczyć okna podczas remontu?

Jak zabezpieczyć okna podczas remontu?

Prace wykończeniowe jak i remont to czas kiedy powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu okien. Szczególnie okuć, które są bardzo wrażliwe na kurz i pył. Poznaj nasze wskazówki jak poradzić sobie z oknami w czasie remontu.

czytaj dalej
Okna bez smug

Okna bez smug

Czyste, lśniące, a przede wszystkim bez smug okna są ozdobą każdego domu i mieszkania. W najnowszym blogu przygotowaliśmy praktyczne rozwiązania jak poradzić sobie z nieestetycznymi smugami. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do lektury.

czytaj dalej
Okna dla alergików – praktyczne rozwiązania

Okna dla alergików – praktyczne rozwiązania

Wiosna to okres szczególnie dokuczliwy ze względu na pylenie drzew i roślin, które przyczyniają się do wzmożonej alergii. Jeśli zastanawiasz się jakie okna będą dla Ciebie najlepsze, zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem.

czytaj dalej
Zasłony i firanki – trendy w 2021

Zasłony i firanki – trendy w 2021

Modne zasłony i firany są nie tylko dodatkiem do wnętrz, ale również ważnym elementem dekoratorskim. W ostatnim czasie można zaobserwować trendy powrotu do natury i ekologii. W tym roku modny będzie również trend minimalistyczny. Sprawdź więc jakie połączenia królują w tym roku.

czytaj dalej
Trendy na nowy rok w wystroju wnętrz

Trendy na nowy rok w wystroju wnętrz

Minęły już pierwsze tygodnie stycznia, trendy modowe, techniczne, jak i dekoratorskie rozpoczęły intensywny okres przygotowań do nowego sezonu. Zapoznaj się z najważniejszymi trendami na ten rok, i bądź na bieżąco z nowościami.

czytaj dalej
Świąteczne ozdoby okien i parapetów

Świąteczne ozdoby okien i parapetów

Okna i parapety to miejsca, które jak żadne inne, świetnie nadają się do świątecznego dekorowania! Dają one bardzo dużo możliwości i pole do popisu dla naszej wyobraźni. Warto dowiedzieć się jak dobrać świąteczne ozdoby okienne do naszego wnętrza.

czytaj dalej
Co musisz wiedzieć o dużych oknach?

Co musisz wiedzieć o dużych oknach?

Ostatnio duże przeszklenia stają się bardzo modne – i to nie tylko we wnętrzach skrajnie nowoczesnych. Nie bez powodu. Poza tym, że dają one świetny efekt wizualny, są pod wieloma względami także funkcjonalne. Warto poznać dokładniej ich specyfikę.

czytaj dalej
Jak dobrać rolety okienne do wnętrza?

Jak dobrać rolety okienne do wnętrza?

Rolety są bardzo powszechnym elementem wyposażenia wnętrz. Mają zarówno charakter wizualny, jak i funkcjonalny. Mogą stanowić dekorację okna, zachowując przystępną cenę, i podkreślając w ten sposób charakter pomieszczenia w którym się znajdują.

czytaj dalej