Wymagania inwestorów dotyczące jakości wykonania okien stale rosną. Najważniejsze z nich dotyczą funkcjonalności, precyzji wykonania i estetyki. Wyjątkowych możliwości dostarcza w tym zakresie technologia V-Perfect, która wdrożona została niedawno w firmie Okna Debow.

Zautomatyzowany proces produkcji

Technologia V-Perfect to innowacyjna, zautomatyzowana metoda łączenia naroży w oknach PVC. Dzięki niej powstaje precyzyjne połączenie profili, co przekłada się zarówno na estetykę jak i funkcjonalność okna. Niedociągnięcia i ograniczenia dotyczące wcześniej stosowanych technologii łączenia profili wyeliminowane zostały dzięki zastosowaniu układów sterowania numerycznego przy obróbce i łączeniu naroży profili. Okna wyprodukowane przy użyciu V-perfect charakteryzują się wyjątkowym wyglądem oraz trwałymi i precyzyjnymi połączeniami poszczególnych elementów składających się na konstrukcję okna.

Zaletą V-Perfect jest brak konieczności malowania wypływki (nadmiar materiału uzyskany podczas zgrzewania) w narożu po połączeniu, co pozwala uzyskanie wyjątkowego efektu estetycznego. Ponadto przy zastosowaniu tej metody osiągana jest wysoka szczelność, która chroni okno przed wiatrem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Podczas łączenia profili następuje ich dokładne zazębienie, co zapewnia wytrzymałość i trwałość okna. V- Perfect spełnia najwyższe normy jakości zgrzewu, który poprzedzony jest precyzyjnym frezowaniem i licowaniem naroży okna. Technologia ta daje też możliwość łączenia profili nawet o najbardziej skomplikowanym kształcie.

Nie tylko PVC

W celu uzyskania produktu najlepszej jakości istnieje możliwość wyboru dowolnego materiału. PVC można łączyć z innymi materiałami, takimi jak metal i drewno, uzyskując przy tym doskonały efekt. Okna wyprodukowane przy pomocy tej technologii zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów zwracających uwagę na każdy detal. Firma Okna Debow jako pionier na rynku, wykorzystuje technologię V-Perfect do wykonania okien PVC, pokrytych naturalnym fornirem. Dzięki temu udało się połączyć funkcjonalność okna z tworzywa sztucznego z wyjątkowym wyglądem i fakturą drewna. V-perfect to nowa technologia dająca dostęp do niespotykanych wcześniej możliwości produkcyjnych. Odkrywa nowy wymiar piękna i funkcjonalność okna.

Najważniejsze cechy V-Perfect:

  • Perfekcja w zgrzewaniu profili.
  • Brak ograniczeń kształtów zgrzewania.
  • Jakość i estetyka po latach pozostaje bez zmian.
  • Możliwość pokrycia profili PVC szlachetnymi materiałami np. drewno, aluminium.

Zobacz różnicę pomiędzy standardowym łączeniem profili, a technologią V-Perfect:

 

Pozostałe wpisy:

Otwórz się na ogród – okna harmonijkowe

Otwórz się na ogród – okna harmonijkowe

 Okna harmonijkowe znane są w ofercie Okna Debow pod nazwą Patio Fold. System ten nadaje całemu pomieszczeniu nieszablonowej elegancji oraz wypełnia je światłem. Poszczególne elementy drzwi można bez problemu złożyć na długości szyny jezdnej.

czytaj dalej
Okno odporne na wysoką temperaturę

Okno odporne na wysoką temperaturę

Promieniowanie słoneczne potrafi być bardzo szkodliwe zarówno dla naszego organizmu jak i dla trwałości poszczególnych elementów naszego domu, w tym także okien. W celu zapobiegania negatywnym czynnikom promieniowania warto zastosować na ramach swojego okna specjalną folię.

czytaj dalej
Nowoczesne okucie rozwierno-uchylne Roto NX

Nowoczesne okucie rozwierno-uchylne Roto NX

Okucia w naszych oknach sprawują bardzo istotne funkcje, które decydują o wytrzymałości okna. Dzięki rozwojowi technologii i wdrażaniu nowych rozwiązań w sprzedaży Okna Debow znalazły się okna o zupełnie nowych, innowacyjnych okuciach rozwierno-uchylnych– Roto NX.

czytaj dalej
Jak dobrać okna do poszczególnych pomieszczeń w domu?

Jak dobrać okna do poszczególnych pomieszczeń w domu?

Przekonanie, że w całym domu powinniśmy zastosować takie same okna, aby zachować spójność estetyczną,to mit. W swoich własnych czterech ścianach powinieneś czuć się komfortowo. Dzięki połączeniu estetyki i funkcjonalności okna jest to możliwe.

czytaj dalej
Okno energooszczędne, czyli jakie?

Okno energooszczędne, czyli jakie?

Zastanawiałeś się czemu, pomimo zamkniętych okien odczuwasz chłód w ogrzewanym pomieszczeniu? Częstym powodem są nieszczelne okna, przez które ucieka spora część ciepła, a także pieniędzy, bo w końcu koszt ogrzewania takiego pomieszczenia będzie znacznie wyższy.

czytaj dalej
Jakie zabezpieczenia okien chronią przed włamaniem?

Jakie zabezpieczenia okien chronią przed włamaniem?

Miejsce zamieszkania powinno być w kompleksowo chronione przed możliwością włamania. Okna to bardzo często słabe ogniwo w systemach zabezpieczeń. Aby temu zapobiec powinniśmy zadbać o ich wyposażenie w elementy zabezpieczające, które będą stanowiły utrudnienie dla złodzieja.

czytaj dalej
Czy duże okna mogą być energooszczędne?

Czy duże okna mogą być energooszczędne?

Coraz bardziej modne stają się okna o dużych szkleniach. Pomimo imponujących rozmiarów mogą być one bardzo wygodne w użytkowaniu oraz energooszczędne. Światło dzienne w naszym mieszkaniu, czy domu odgrywa ważną rolę. Im jest go więcej tym lepsze komfort domowników.

czytaj dalej
Przygotuj okno na zimę – regulacja sezonowa okna

Przygotuj okno na zimę – regulacja sezonowa okna

To ostatni dzwonek na zabezpieczenie swoich okien przed niską temperaturą. Nie należy zwlekać do momentu kiedy poczujemy chłód w mieszkaniu spowodowany nieszczelnym oknem. Mocny wiatr i nagłe opady śniegu nie wpływają korzystnie na konstrukcje okna.

czytaj dalej
Nowa nakładka akustyczno-termiczna Okna Debow

Nowa nakładka akustyczno-termiczna Okna Debow

Nakładka akustyczno-termiczna charakteryzuje się oryginalnym kształtem, nowym konturem linii, a także barwą oraz układem łączeniowym w kształt ramki. Posiada ona nieograniczone możliwości kolorystyczne, które nie są dostępne w standardowych oknach PCV.

czytaj dalej
Modernizacja fabryki Okna Debow

Modernizacja fabryki Okna Debow

Zakład produkcji okien i drzwi w Dębowie przeszedł w 2019 roku gruntowną metamorfozę. Nowe linie produkcyjne w znacznym stopniu usprawniły produkcję. Za wprowadzenie technologii V-Perfect i modernizację fabryki odpowiedzialna była firma Fimtec.

czytaj dalej

Pin It on Pinterest

Share This