Promieniowanie słoneczne potrafi być bardzo szkodliwe zarówno dla naszego organizmu jak i dla trwałości poszczególnych elementów naszego domu, w tym także okien. W celu zapobiegania negatywnym czynnikom promieniowania warto zastosować na ramach swojego okna specjalną folię. Kryje ona w sobie nowoczesną i innowacyjną technologię IR – Reflex. Posiada również szereg korzyści, które przekładają się na jakość i wytrzymałość okien.

Utrzymanie niskiej temperatury

 

Przede wszystkim działanie  technologii IR-Reflex można porównać do tarczy ochronnej, która stanowi skuteczną osłonę całej konstrukcji. W folii bazowej znajdują się pigmenty, które odbijają promieniowanie podczerwone słońca. Dzięki temu zmniejsza się nagrzanie powierzchni profilu. Folia termiczna na okna zabezpiecza nasze wnętrze przed zbyt natężonym oddziaływaniem promieniowania słonecznego oraz nagrzania wnętrza domu. W rezultacie przekłada się to do obniżenia kosztów związanych z klimatyzacją pomieszczeń.

Wysoka jakość i trwałość

 

Folia wysokiej jakości znacząco spowalnia zużycie i starzenie się profili okien i drzwi, a trwałość elementów konstrukcyjnych zostaje wydłużona. Ukryta technologia IR – Reflex w foli przyczynia się także do zwiększenia trwałości kolorów oklein dzięki zawartej wysokiej odporności na promieniowanie. Możemy przez długi czas cieszyć się intensywnym kolorem okien bez obaw o ich blaknięcie.  Dzięki zastosowaniu folii zmniejszone zostaje występowanie zjawiska rozprężania i skurczu profilu, co pozytywnie wpływa na wysokie okno.

folia IR - Reflex