fbpx

Firma Okna Debow rozwija sieć dystrybucji produkowanych okien i drzwi poprzez model franczyzowy. Franchising jest formą umowy licencyjnej, polegającą na udzieleniu franczyzobiorcy zezwolenia na sprzedaż swoich produktów. Pozwala na wejście na nowe rynki dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i na wspólne osiąganie zysków. O tym na czym polega system franczyzowy w firmie Okna Debow opowiada dyrektor ds. sprzedaży Mariusz Bułka.

 

Na czym polega system franczyzowy?

 

  • System franczyzowy w wielu sektorach rynkowych staje się najpopularniejszym, a zarazem najwygodniejszym rodzajem współpracy pomiędzy firmami. Polega na reprezentowaniu producenta na rynkach lokalnych, co zapewnia większe przychody oraz wymierne oszczędności związane z promocją. Główną zaletą naszego systemu jest stała pomoc w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz dzielenie się know-how z zakresu promocji, obsługi oraz sprzedaży produktów dostępnych w ramach oferty producenta. Pozwala też na wygenerowanie większych przychodów w firmie.

 

Od czego należy zacząć taką współpracę?

 

  • Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest kontakt z działem handlowym firmy, który przedstawi korzyści oraz obowiązki wynikające z rozpoczęcia współpracy franczyzowej. Po podjęciu decyzji ustalony zostaje indywidualny plan działania, na podstawie którego partner zostaje wdrożony oraz przeszkolony zgodnie ze standardami.

 

Jaki rodzaj franczyzy oferuje firma Okna Debow?

 

  • W ramach oferty proponujemy potencjalnym partnerom system franczyzy jaką jest franczyza dystrybucyjna. Polega ona na oferowaniu produktów dostępnych w ramach oferty produktowej firmy. Natomiast w ramach współpracy firma wspiera działania usługowe, oferowane jako kompleksowa oferta salonów sprzedaży. Dlatego też w punktach franczyzowych można zakupić produkty wraz z pełną obsługą tj. montażem czy serwisem.

 

W jaki sposób można dołączyć do współpracy?

 

  • Na poszczególnych etapach rozpoczęcia współpracy, partnerzy, którzy podpisali już umowę franczyzową, działają według wcześniej ustalonego planu. Kluczowym momentem jest wybór lokalizacji, w której prowadzona będzie placówka. Nie mniej ważny jest dobór zespołu pracowników – zazwyczaj zakłada się zatrudnienie nie mniej niż 1 pracownika biurowego oraz przedstawiciela terenowego. Istotną kwestią zawsze pozostaje dobór zespołu montażystów lub firm współpracujących.

 

Ile kosztuje taki rodzaj współpracy?

 

  • W ramach strategii tworzenia zupełnie nowej sieci – postanowiliśmy, że dla pierwszych 15 partnerów na terenie województwa śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego nie wprowadzimy opłaty licencyjnej, która standardowo dla innych województw wynosi 30.000 złotych netto. Nasza franczyza jest najbardziej partnerską franczyzą na rynku, w przypadku sprzedaży nie posiadamy opłat miesięcznych. Ogólnie rzecz ujmując – zarabiamy wspólnie!

 

Czy można rozwiązać umowę bez ponoszenia kosztów?

 

  • Umowę zawieramy z partnerami na okres 5 lat, z założeniem możliwości rozwiązania jej po 3 latach bez dodatkowych kosztów. Pierwszy rok to inwestycja w szkolenia, wdrożenia oraz inne działania, których koszty w większości ponosi firma Okna Debow, dlatego właśnie bezkosztowe rozwiązanie umowy może nastąpić po 3 latach.

 

W jakich miastach obecnie znajdują się Państwa salony franczyzowe?

 

  • System franczyzowy jest nową ideą sprzedaży. Już w pierwszym roku współpracy z różnymi jednostkami otworzyliśmy nasze pierwsze punkty partnerskie m.in. w Katowicach, Krakowie, Węgierskiej Górce i Niepołomicach, natomiast w grudniu 2021 planujemy otwarcie punktu w Tarnowskich Górach.

Prowadzenie salonu sprzedaży okien w modelu franczyzowym to szansa na szybki rozwój lokalnej firmy. Jest on możliwy dzięki renomie i wsparciu silnego partnera. Tego rodzaju działalność wiąże się również z szeregiem wyzwań. Założenie firmy i jej rozwój od podstaw wymaga dużo większego nakładu finansowego i zasobów czasowych niż współpraca franczyzowa. Dlatego nie tylko ja, ale i nasi partnerzy uważają, że takie rozwiązanie może być dla wielu osób dużo bardziej atrakcyjne. Właściciele punktów partnerskich naszej firmy wypowiadają się bardzo pozytywnie o takim rodzaju współpracy. Mocnym argumentem przemawiającym za współpracą jest to, że na każdym etapie mogą oni liczyć na pomoc i wsparcie osób pracujących bezpośrednio w naszej firmie. Dodatkowo posiadają możliwość uczestniczenia w szkoleniach produktowych zarówno teoretycznych jak i praktycznych.

 

 

Dołącz do naszego zespołu