fbpx

Firma Okna Debow weszła w 2021 z optymizmem oraz ambitnymi planami na przyszłość. O osiągnięciach z minionego roku i celach na kolejne miesiące opowiada prezes firmy Okna Debow – Rafał Prucnal.

Jak podsumowałby pan rok 2020 w kontekście działania firmy Okna Debow?

Powiedziałbym, że ten rok był bardzo wymagający, pełen niepewności przed nieznanym. Pomimo tego stale towarzyszyła nam wielka determinacja na przetrwanie przeciwności i osiągniecie zakładanych celów. Każdego poranka odbywały się rozmowy z dyrektorami. W pierwszej kolejności padało pytanie: czy wszyscy pracownicy są na stanowiskach? Kogo brakuje? Niestety nasi pracownicy również chorowali na tę „nieszczęsną chorobę”, powstawały luki kadrowe mające wpływ na proces zarówno produkcyjny, jak i logistyczny.

Jakie cele udało się osiągnąć i co pozytywnego zdarzyło się w minionym roku?

Pomimo całej tej covidowej sytuacji udało nam się osiągnąć z nadwyżką wyznaczone cele sprzedażowo-produkcyjne, za co jestem bardzo wdzięczny zarówno naszym klientom, jak i pracownikom. W ubiegłym roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż systemów przesuwnych HST, dlatego w firmie powstała wyspecjalizowana komórka zajmująca się tworzeniem tego wyjątkowego produktu.

Czy pandemia, która wybuchła w Polsce wiosną, zmusiła firmę do zmiany strategii?

Oczywiście, że tak. Myślę, że pandemia zmusiła każdą firmę do zmiany strategii. W krótkim czasie musieliśmy przejść na pracę online, jak również nauczyć się funkcjonować w tzw. reżimie sanitarnym. Cała strategia firmy musiała być korygowana i dostosowywana do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Pomimo wielu zagrożeń, zdecydowaliśmy się na otwarcie nowych salonów firmowych w Katowicach oraz Węgierskiej Górce. W planach mamy kolejne otwarcia w 2021 roku, m.in. w Krakowie, Dębicy, Niepołomicach oraz naszym rodzinnym Przeworsku.

Jak ocenia pan wpływ pandemii na ogólną sytuację firmy?

Okres pandemii z pewnością wiązał się z wieloma obciążeniami psychicznymi, ale pokazał równocześnie siłę oraz determinację całego zespołu w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów. Nie jest ważne ile straciliśmy w tym trudnym okresie pieniędzy, ale istotne jest to, że nadal funkcjonujemy nie redukując przy tym zatrudnienia. W dalszym ciągu stawiamy na rozwój, wzrost zatrudnienia, realizowanie ambitnych celów sprzedażowych.

Jakie plany i cele ma firma Okna Debow na rok 2021?

Cele na 2021 rok oczywiście zostały wyznaczone i są one ambitne. Zespół jest zwarty oraz gotowy do działania. Stale prowadzimy rekrutację w dziale produkcyjnym i handlowym. Otwieramy kolejne salony firmowe. W planach jest również rozpoczęcie budowy nowej hali produkcyjnej oraz zakup nowoczesnego parku maszynowego do produkcji aluminium. W najbliższym czasie planujemy również wdrożenie nowego oprogramowania, które pozwoli nam zoptymalizować procesy produkcyjne.

Kontakt dla mediów:
Barbara Tałanda
tel. 795 949 030
media@oknadebow.pl