Otwarte przestrzenie w ostatnim czasie zyskują na coraz większym znaczeniu. Popularne stają się przeszklone drzwi tarasowe harmonijkowe z dużymi szybami, które pozwalają na zyskanie większej ilości światła w pomieszczeniu. Jednym z takich rozwiązań są okna harmonijkowe. Dzięki niemu uzyskujemy otwartą przestrzeń między pomieszczeniem, a ogrodem zachowując jednocześnie oszczędność miejsca.

Czym są okna harmonijkowe?

Okno Harmonijkowe to nowoczesne okna do domu, które na polskim rynku bywają niejednokrotnie niedoceniane, podczas gdy w innych krajach zyskują na coraz większej popularności. Jest to okno, w którym możemy uzyskać największe światło przejścia na profilach PVC. Dzięki zsunięciu całej konstrukcji do jednego boku, uzyskujemy nawet 5 metrowe przejście przy otworze 5,5 m szerokości. Taki typ umożliwia otwieranie okna na ogród. Dla porównania najbardziej znane okna przesuwne typu HST zawsze będą potrzebować przynajmniej połowy swojej wielkości, aby część czynna najechała na część bierną. Harmonijki dodatkowo realizowane są z profili przejściowych co powoduje iż skrzydła zastosowane w konstrukcji posiadają lepsze parametry statyczne względem standardowych skrzydeł okiennych. Harmonijkowe drzwi tarasowe dają ogromne możliwości planowania i kształtowania przestrzeni.

Co jest tak wyjątkowe w oknach harmonijkowych?

Okna harmonijkowe znane są w ofercie Okna Debow pod nazwą Patio Fold. System ten nadaje całemu pomieszczeniu nieszablonowej elegancji oraz wypełnia je światłem. Poszczególne elementy drzwi można bez problemu złożyć na długości szyny jezdnej. Zastosowanie nowoczesnego rozwiązania okuciowego – Roto Patio Fold umożliwia uzyskanie niezawodności oraz niesamowitą, niespotykaną wcześniej funkcjonalność okna dzięki wykorzystaniu niskiego progu. Okucie marki Roto umożliwia lekkie otwieranie drzwi ze skrzydłami o masie nawet do 100kg. Dużym udogodnieniem jest również hamulec znajdujący się w klamce oraz blokada jej błędnego położenia.

okucie roto
okucie roto

Gdzie najlepiej sprawdzają się harmonijki?

W Polsce tylko niewielka grupa klientów indywidualnych posiada w swoim domu okna składane w harmonijkę. Rozwiązanie to znacznie częściej możemy spotkać w restauracjach, hotelach, czy różnego rodzaju ośrodkach wypoczynkowych. W tych przypadkach połączenie przestrzeni tarasowej z wnętrzem budynku jest kluczowym aspektem w zapewnieniu komfortu swoim klientom, jak również sprzyja to optycznemu powiększeniu przestrzeni.

okno harmonijka