fbpx

Okna nieotwierane w szczególności typu fix stale zyskują na popularności. Dzieje się tak ze względu na modę związaną z dużymi, panoramicznymi przeszkleniami, które pozwalają doświetlić przestrzeń. Dodatkowo „otwierają” dom na taras czy ogród.

Rodzaje okien nieotwieranych

Na rynku istnieją dwa rodzaje okien nieotwieranych. Są to okna szklone bezpośrednio w ramie oraz w skrzydle. Decyzja o ich montażu może znacząco obniżyć koszt. Okazuje się, że różnice w cenie między oknami standardowy a nieotwieranymi mogą sięgać nawet 40%. Jeśli chodzi o okna szklone bezpośrednio w ramie, cieszą się one większą popularnością, niż w skrzydle. Popularność tą zyskały, dzięki możliwościom uzyskania panoramicznego efektu i większej szczelności, niż wcześniejsze. Dodatkowo cena między nimi, a szklonymi w skrzydle jest niższe. Z kolei okna szklone w skrzydle podobnie jak w oknach tradycyjnych umieszczane są w skrzydle i pozbawione są okuć oraz klamek. Przez to początkowo przypominają zwykłe okna otwierane. Dzięki czemu sprawdzą się w pomieszczeniach, w których chcemy zamontować okna typu fix i otwierane.

 

okna debow-okna nieotwierane

Gdzie zamontować?

Okna nieotwierane można zamontować niemal w każdym pomieszczeniu. W części mieszkalnej i gospodarczej są zdecydowanie tańszym rozwiązanie niż okna skrzydłowe czy przesuwne. Kupowane na specjalne zamówienie dopasują się do naszej przestrzeni, zapewniając komfortowe użytkowanie. Często montowane są w sypialniach, które znajdują się na piętrze. W połączeniu z oświetleniem punktowym widok nocą pozwala odprężyć się i wprowadza w doskonały klimat. Okna te montuje się również na poddaszu, gdy montaż innych typów byłby niemożliwy. Okna nieotwierane chętnie montowane są także w budynkach użyteczności publicznej, biurach i lokalach usługowych. W szczególności tam, gdzie za witryną sklepową prezentowane są towary.

Zalety okien typu FIX

Szczelność i bezpieczeństwo — jest jednym z kryteriów przemawiającym za montażem okien nieotwieranych. Okazuje się, że nawet najlepsze okna plastikowe nie są tak szczelne, jak okna typu fix. Wynika to z faktu, iż w tych oknach stały pakiet szybowy zamontowany jest bezpośrednio w ramie. Dodatkowo w kwestii bezpieczeństwa i ochrony przed włamaniem są mniej podatne na sforsowanie. Większa ilość światła – okna tego typu charakteryzują się zazwyczaj większą powierzchnią, gdyż częściej montowane są w biurowcach czy galeriach handlowych. Tym samym przy tak dużej powierzchni dostarczają więcej promieni słonecznych i ciepła. Bezobsługowe — nie wymagają konserwacji okuć, uszczelek czy profili okiennych, nie wymagają również regulowania. Poza tym utrzymanie czystości jest łatwiejsze, gdyż nie posiadają żadnych zakamarków ani szczelin, w których mógłby zbierać się brud. Atrakcyjna cena — z uwagi na fakt, iż okna nieotwierane nie są wyposażone w skrzydła i okucia, są tańsze niż standardowe. Cena spowodowana jest prostotą budowy i mniejszą ilością dodatkowych elementów.

okna debow-okna nieotwieraneokna debow-okna nieotwierane

Okna nieotwierane w wielu sytuacjach stanowią najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające osiągnąć pożądany efekt. Ten rodzaj nie tylko pozwoli maksymalnie wykorzystać naturalne światło, ale również pozytywnie wpłynie na nasz komfort. Należy jednak pamiętać, aby, w pomieszczeniach, w których dłużej przebywamy, zawsze znalazło się przynajmniej jedno okno otwierane.