Okucie w naszych oknach sprawują bardzo istotne funkcje, które decydują o wytrzymałości okna. Głównym zadaniem okuć to umożliwienie manewrowania skrzydłem okna, a także zapewnienie szczelności i bezpieczeństwa. Dzięki rozwojowi technologii i wdrażaniu nowych rozwiązań w sprzedaży Okna Debow znalazły się okna o zupełnie nowych, innowacyjnych okuciach- okucie rozwierno-uchylne Roto NX. Okna te dostępne są w klasie Premium, zarówno z linii Classic jak i Modern. System ten został zaprojektowany na bazie znanego już większości klientom okucia Roto NT. Większość jego elementów zostało jednak udoskonalone, co spowodowało pojawieniu się nowych lepszych funkcji, a także walorów.

Bezpieczeństwo

 

Jedną z zalet nowych okuć Roto NX jest zwiększona ochrona antywyważeniowa. Zapewniona została wysoka klasa odpornościowa RC2, dzięki zastosowaniu specjalnych trzech stalowych zaczepów antywyważeniowych. Umożliwiają one bezpieczne wietrzenie okna w pozycji uchylnej. Należy również pamiętać o kluczowych elementach skrzydła okna takich jak rolka ryglująca oraz klamka zamykana na klucz. One również wpływają na zachowanie bezpieczeństwa. Przy takim zabezpieczeniu każdy może poczuć się bezpiecznie i spokojnie spać całą noc przy uchylonym oknie.

Klamka zamykana na klucz

Antywyważeniowa rolka ryglująca

Zaczep

Zaczep antywyważeniowy do bezpiecznego uchyłu

Komfort

Okucie Roto NX można zamontować bardzo szybko i łatwo. Ich funkcjonalność jest w pełni dopracowana tak, aby każdy czuł komfort przy ich użytkowaniu. Bez wątpienia dużą zaletą okuć jest udoskonalona mikrowentylacja, która została zintegrowana z rozwórką (ogranicznik uchyłu), dzięki temu nie ma konieczności montowania dodatkowego elementu na ościeżnicy okna. Możliwy jest uchył do 65 mm. Znacznym ułatwieniem jest także możliwość lekkiego zamykania okna poprzez element dociągający skrzydło na ramieniu rozwórki. Okucia Roto NX można podłączyć również do systemu inteligentnego domu. Odpowiednio połączone i dobrane elementy w okuciach okiennych ułatwiają zamontowanym czujnikom rozpoznawanie pozycji okna oraz wykorzystywanie innych napędów elektrycznych.

Roto NX system uchylny
Roto Nx system uchylny
Roto Nx system uchylny

Ramię rozwórki

Design

Okna nowoczesne z nowym systemem okuć zwiększają walory estetyczne okna poprzez zastosowanie ukrytych wkrętów, delikatnych osłon oraz lakierowaniu proszkowemu powłok. Roto NX umożliwia produkowanie okien wielkoformatowych, które są zgodne z najnowszymi trendami. Przy zastosowaniu tych okuć możliwe jest zwiększenie rozmiarów i ciężkości skrzydła okna. Strona zawiasowa (wspornik rozwórki i wspornik zawiasu dolnego) jest on przeznaczony do skrzydeł o łącznej masie 130 kg i 150 kg w oknach posiadające ciężkie szyby.

Korzyści jakie niesie ze sobą nowe okucie ROTO NX:

· system montuje się łatwo i szybko,
· wysoka jakość oraz zgodność z obowiązującymi normami prawnymi,
· bardzo duża wytrzymałość,
· możliwe jest tworzenie wnętrz z dużymi oknami o dużym ciężarze,
· trwałość,
· atrakcyjny wygląd,
· niezawodność produktu,
· ulepszona ochrona antywyważeniowa,
· możliwość połączenia systemu inteligentnego domu.