Zakład produkcji okien i drzwi w Dębowie przeszedł w 2019 roku gruntowną metamorfozę. Nowe linie produkcyjne w znacznym stopniu usprawniły produkcję i podniosły jakość wytwarzanych okien. Za wprowadzenie technologii V-Perfect i modernizację fabryki odpowiedzialna była firma Fimtec. Jej przedstawiciel, Grzegorz Ulkowski w wywiadzie podzielił się swoją wiedzą i opinią na temat zmian jakie zaszły w fabryce Okna Debow.

 

Jak ocenia Pan zmiany jakie zaszły w firmie Okna Debow?

– Zmiana w produkcji w fabryce Okna Debow jest niczym podróż w kosmos. Można powiedzieć, że firma Okna Debow używa już dziś technologii jutra. Dzięki wprowadzonym robotom do zgrzewania profili o najróżniejszych kształtach dla firmy otwierają się nowe rynki na terenie Europy i świata.

 

Jakie są główne cechy technologii V-Perfect?

– Główne cechy technologii to przede wszystkim niespotykana do tej pory precyzja połączenia profili okiennych. V-perfect jest jedyną, opatentowaną na świecie technologią wykorzystującą metodę łączenia kształtowego.

 

Jak przebiega produkcja metodą V-Perfect?

– Najważniejsze etapy w produkcji tą technologią to każdorazowy automatyczny pomiar profilu w celu naniesienia automatycznej korekty na ewentualne rozbieżności od nominału. Następnie ma miejsce specjalny proces pre-oczyszczania, który przygotowuje profile do idealnego połączenia oraz zniwelowania tzw „wypływki”. Kolejnym etapem jest topienie profili do połączenia specjalnie przygotowanymi lustrami, które dają bardzo mocne połączenia w narożach okiennych. Ostatnim etapem jest formowanie powierzchni zewnętrznych specjalnymi formerami i stemplami.

 

Jakie są główne korzyści dla producenta, który wykorzystuje tę technologię?

– V-perfect Jako, jedyna na świecie technologia, pozwala łączyć ze sobą profile z najróżniejszymi powłokami, takimi jak okleina z prawdziwego drewna, powłoki akrylowe czy z aluminium.

 

Czym okno wykonane w tej technologii rożni się od innych? Jakie są najważniejsze korzyści dla użytkownika okien?

– Okna wykonywane w technologii V-Perfect pozwalają zniwelować różnicę w tolerancji profili, nadając im równą powierzchnię na łączeniu profili. W związku z tym narożniki są estetycznie uformowane specjalnymi formerami kształtowymi. Tak precyzyjnie wykonana stolarka okienna staje się ważnym elementem wyposażenia wnętrza.

 

Jak V-Perfect wpłynęło na rynek stolarki okiennej?

– Rynek stolarki znacząco zmienił trend. Okna wykonywane w nowej technologii nie są już traktowane jako materiał budowlany. Można powiedzieć, że okno przestało pełnić rolę „zatkaj dziury”. Stało się ważnym elementem dekoracyjnym przy zachowaniu oczywiście walorów bezpieczeństwa i izolacji.

 

Jakie są przyszłe prognozy dla V-Perfect?

– Dzięki wprowadzonej technologii zaczęły powstawać nowe projekty profili okiennych pod kątem kształtów, użytych komponentów również ze szczególną uwagą na ochronę środowiska. Uważam że wiele jest jeszcze przed nami.

Pin It on Pinterest

Share This