Produkcja okien i drzwi w Dębowie przeszłą w 2019 roku gruntowną metamorfozę. Nowe linie produkcyjne w znacznym stopniu usprawniły produkcję i podniosły jakość wytwarzanych okien. Za wprowadzenie technologii V-Perfect i modernizację fabryki odpowiedzialna była firma Fimtec. Jej przedstawiciel, Grzegorz Ulkowski w wywiadzie podzielił się swoją wiedzą i opinią na temat zmian jakie zaszły w fabryce Okna Debow.

Jak ocenia Pan zmiany jakie zaszły w firmie Okna Debow?

 

– Zmiana w produkcji w fabryce Okna Debow jest niczym podróż w kosmos. Można powiedzieć, że firma Okna Debow używa już dziś technologii jutra. Modernizacja produkcji pozwoliła wprowadzić roboty do zgrzewania profili o najróżniejszych kształtach dla firmy otwierają się nowe rynki na terenie Europy i świata.

Jakie są główne cechy technologii V-Perfect?

 

– Główne cechy technologii to przede wszystkim niespotykana do tej pory precyzja połączenia profili okiennych. V-Perfect jest jedyną, opatentowaną na świecie technologią wykorzystującą metodę łączenia kształtowego.

Jak przebiega produkcja metodą V-Perfect?

 

– Najważniejsze etapy w produkcji tą technologią to każdorazowy automatyczny pomiar profilu w celu naniesienia automatycznej korekty na ewentualne rozbieżności od nominału. Następnie ma miejsce specjalny proces pre-oczyszczania, który przygotowuje profile do idealnego połączenia oraz zniwelowania tzw „wypływki”. Kolejnym etapem jest topienie profili do połączenia specjalnie przygotowanymi lustrami, które dają bardzo mocne połączenia w narożach okiennych. Ostatnim etapem jest formowanie powierzchni zewnętrznych specjalnymi formerami i stemplami.

Jakie są główne korzyści dla producenta, który wykorzystuje tę technologię?

 

– V-perfect Jako, jedyna na świecie technologia, pozwala łączyć ze sobą profile z najróżniejszymi powłokami, takimi jak okleina z prawdziwego drewna, powłoki akrylowe czy z aluminium.

Czym okno wykonane w tej technologii rożni się od innych? Jakie są najważniejsze korzyści dla użytkownika okien?

 

– Okna wykonywane w technologii V-Perfect pozwalają zniwelować różnicę w tolerancji profili, nadając im równą powierzchnię na łączeniu profili. W związku z tym narożniki są estetycznie uformowane specjalnymi formerami kształtowymi. Tak precyzyjnie wykonana stolarka okienna staje się ważnym elementem wyposażenia wnętrza.

Jak V-Perfect wpłynęło na rynek stolarki okiennej?

 

 – Rynek stolarki znacząco zmienił trend. Okna wykonywane w nowej technologii nie są już traktowane jako materiał budowlany. Można powiedzieć, że okno przestało pełnić rolę „zatkaj dziury”. Stało się ważnym elementem dekoracyjnym przy zachowaniu oczywiście walorów bezpieczeństwa i izolacji.

Jakie są przyszłe prognozy dla V-Perfect?

 

– Dzięki wprowadzonej technologii produkcja okien PCV pozwoliła na powstanie nowych profili okiennych pod kątem kształtów, użytych komponentów również ze szczególną uwagą na ochronę środowiska. Uważam że wiele jest jeszcze przed nami.

Pozostałe wpisy:

Jak zmniejszyć poziom hałasu we wnętrzach?

Jak zmniejszyć poziom hałasu we wnętrzach?

Niemal codziennie doświadczamy dźwięku o niskim, jak i wysokim natężeniu. Długotrwałe spędzanie czasu w hałaśliwych miejscach ma duży wpływ na nasze zdrowie i życie. Dowiedz się jak zminimalizować ilość hałasu.

czytaj dalej
Awangardowe kształty okien

Awangardowe kształty okien

Współczesna technologia daje możliwości produkcji okien niemal w każdym kształcie, rozmiarze czy kolorze. Przeczytaj nasz artykuł by zapoznać się z najbardziej nietypowymi kształtami oraz tym jak je zaaranżować.

czytaj dalej
Jak zabezpieczyć okna podczas remontu?

Jak zabezpieczyć okna podczas remontu?

Prace wykończeniowe jak i remont to czas kiedy powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu okien. Szczególnie okuć, które są bardzo wrażliwe na kurz i pył. Poznaj nasze wskazówki jak poradzić sobie z oknami w czasie remontu.

czytaj dalej
Okna bez smug

Okna bez smug

Czyste, lśniące, a przede wszystkim bez smug okna są ozdobą każdego domu i mieszkania. W najnowszym blogu przygotowaliśmy praktyczne rozwiązania jak poradzić sobie z nieestetycznymi smugami. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do lektury.

czytaj dalej
Okna dla alergików – praktyczne rozwiązania

Okna dla alergików – praktyczne rozwiązania

Wiosna to okres szczególnie dokuczliwy ze względu na pylenie drzew i roślin, które przyczyniają się do wzmożonej alergii. Jeśli zastanawiasz się jakie okna będą dla Ciebie najlepsze, zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem.

czytaj dalej
Zasłony i firanki – trendy w 2021

Zasłony i firanki – trendy w 2021

Modne zasłony i firany są nie tylko dodatkiem do wnętrz, ale również ważnym elementem dekoratorskim. W ostatnim czasie można zaobserwować trendy powrotu do natury i ekologii. W tym roku modny będzie również trend minimalistyczny. Sprawdź więc jakie połączenia królują w tym roku.

czytaj dalej
Trendy na nowy rok w wystroju wnętrz

Trendy na nowy rok w wystroju wnętrz

Minęły już pierwsze tygodnie stycznia, trendy modowe, techniczne, jak i dekoratorskie rozpoczęły intensywny okres przygotowań do nowego sezonu. Zapoznaj się z najważniejszymi trendami na ten rok, i bądź na bieżąco z nowościami.

czytaj dalej
Świąteczne ozdoby okien i parapetów

Świąteczne ozdoby okien i parapetów

Okna i parapety to miejsca, które jak żadne inne, świetnie nadają się do świątecznego dekorowania! Dają one bardzo dużo możliwości i pole do popisu dla naszej wyobraźni. Warto dowiedzieć się jak dobrać świąteczne ozdoby okienne do naszego wnętrza.

czytaj dalej
Co musisz wiedzieć o dużych oknach?

Co musisz wiedzieć o dużych oknach?

Ostatnio duże przeszklenia stają się bardzo modne – i to nie tylko we wnętrzach skrajnie nowoczesnych. Nie bez powodu. Poza tym, że dają one świetny efekt wizualny, są pod wieloma względami także funkcjonalne. Warto poznać dokładniej ich specyfikę.

czytaj dalej
Jak dobrać rolety okienne do wnętrza?

Jak dobrać rolety okienne do wnętrza?

Rolety są bardzo powszechnym elementem wyposażenia wnętrz. Mają zarówno charakter wizualny, jak i funkcjonalny. Mogą stanowić dekorację okna, zachowując przystępną cenę, i podkreślając w ten sposób charakter pomieszczenia w którym się znajdują.

czytaj dalej