Zakład produkcji okien i drzwi w Dębowie przeszedł w 2019 roku gruntowną metamorfozę. Nowe linie produkcyjne w znacznym stopniu usprawniły produkcję i podniosły jakość wytwarzanych okien. Za wprowadzenie technologii V-Perfect i modernizację fabryki odpowiedzialna była firma Fimtec. Jej przedstawiciel, Grzegorz Ulkowski w wywiadzie podzielił się swoją wiedzą i opinią na temat zmian jakie zaszły w fabryce Okna Debow.

 

Jak ocenia Pan zmiany jakie zaszły w firmie Okna Debow?

– Zmiana w produkcji w fabryce Okna Debow jest niczym podróż w kosmos. Można powiedzieć, że firma Okna Debow używa już dziś technologii jutra. Dzięki wprowadzonym robotom do zgrzewania profili o najróżniejszych kształtach dla firmy otwierają się nowe rynki na terenie Europy i świata.

 

Jakie są główne cechy technologii V-Perfect?

– Główne cechy technologii to przede wszystkim niespotykana do tej pory precyzja połączenia profili okiennych. V-Perfect jest jedyną, opatentowaną na świecie technologią wykorzystującą metodę łączenia kształtowego.

 

Jak przebiega produkcja metodą V-Perfect?

– Najważniejsze etapy w produkcji tą technologią to każdorazowy automatyczny pomiar profilu w celu naniesienia automatycznej korekty na ewentualne rozbieżności od nominału. Następnie ma miejsce specjalny proces pre-oczyszczania, który przygotowuje profile do idealnego połączenia oraz zniwelowania tzw „wypływki”. Kolejnym etapem jest topienie profili do połączenia specjalnie przygotowanymi lustrami, które dają bardzo mocne połączenia w narożach okiennych. Ostatnim etapem jest formowanie powierzchni zewnętrznych specjalnymi formerami i stemplami.

 

Jakie są główne korzyści dla producenta, który wykorzystuje tę technologię?

– V-perfect Jako, jedyna na świecie technologia, pozwala łączyć ze sobą profile z najróżniejszymi powłokami, takimi jak okleina z prawdziwego drewna, powłoki akrylowe czy z aluminium.

 

Czym okno wykonane w tej technologii rożni się od innych? Jakie są najważniejsze korzyści dla użytkownika okien?

– Okna wykonywane w technologii V-Perfect pozwalają zniwelować różnicę w tolerancji profili, nadając im równą powierzchnię na łączeniu profili. W związku z tym narożniki są estetycznie uformowane specjalnymi formerami kształtowymi. Tak precyzyjnie wykonana stolarka okienna staje się ważnym elementem wyposażenia wnętrza.

 

Jak V-Perfect wpłynęło na rynek stolarki okiennej?

– Rynek stolarki znacząco zmienił trend. Okna wykonywane w nowej technologii nie są już traktowane jako materiał budowlany. Można powiedzieć, że okno przestało pełnić rolę „zatkaj dziury”. Stało się ważnym elementem dekoracyjnym przy zachowaniu oczywiście walorów bezpieczeństwa i izolacji.

 

Jakie są przyszłe prognozy dla V-Perfect?

– Dzięki wprowadzonej technologii zaczęły powstawać nowe projekty profili okiennych pod kątem kształtów, użytych komponentów również ze szczególną uwagą na ochronę środowiska. Uważam że wiele jest jeszcze przed nami.

Pozostałe wpisy:

Otwórz się na ogród – okna harmonijkowe

Otwórz się na ogród – okna harmonijkowe

 Okna harmonijkowe znane są w ofercie Okna Debow pod nazwą Patio Fold. System ten nadaje całemu pomieszczeniu nieszablonowej elegancji oraz wypełnia je światłem. Poszczególne elementy drzwi można bez problemu złożyć na długości szyny jezdnej.

czytaj dalej
Okno odporne na wysoką temperaturę

Okno odporne na wysoką temperaturę

Promieniowanie słoneczne potrafi być bardzo szkodliwe zarówno dla naszego organizmu jak i dla trwałości poszczególnych elementów naszego domu, w tym także okien. W celu zapobiegania negatywnym czynnikom promieniowania warto zastosować na ramach swojego okna specjalną folię.

czytaj dalej
Nowoczesne okucie rozwierno-uchylne Roto NX

Nowoczesne okucie rozwierno-uchylne Roto NX

Okucia w naszych oknach sprawują bardzo istotne funkcje, które decydują o wytrzymałości okna. Dzięki rozwojowi technologii i wdrażaniu nowych rozwiązań w sprzedaży Okna Debow znalazły się okna o zupełnie nowych, innowacyjnych okuciach rozwierno-uchylnych– Roto NX.

czytaj dalej
Jak dobrać okna do poszczególnych pomieszczeń w domu?

Jak dobrać okna do poszczególnych pomieszczeń w domu?

Przekonanie, że w całym domu powinniśmy zastosować takie same okna, aby zachować spójność estetyczną,to mit. W swoich własnych czterech ścianach powinieneś czuć się komfortowo. Dzięki połączeniu estetyki i funkcjonalności okna jest to możliwe.

czytaj dalej
Okno energooszczędne, czyli jakie?

Okno energooszczędne, czyli jakie?

Zastanawiałeś się czemu, pomimo zamkniętych okien odczuwasz chłód w ogrzewanym pomieszczeniu? Częstym powodem są nieszczelne okna, przez które ucieka spora część ciepła, a także pieniędzy, bo w końcu koszt ogrzewania takiego pomieszczenia będzie znacznie wyższy.

czytaj dalej
Jakie zabezpieczenia okien chronią przed włamaniem?

Jakie zabezpieczenia okien chronią przed włamaniem?

Miejsce zamieszkania powinno być w kompleksowo chronione przed możliwością włamania. Okna to bardzo często słabe ogniwo w systemach zabezpieczeń. Aby temu zapobiec powinniśmy zadbać o ich wyposażenie w elementy zabezpieczające, które będą stanowiły utrudnienie dla złodzieja.

czytaj dalej
Czy duże okna mogą być energooszczędne?

Czy duże okna mogą być energooszczędne?

Coraz bardziej modne stają się okna o dużych szkleniach. Pomimo imponujących rozmiarów mogą być one bardzo wygodne w użytkowaniu oraz energooszczędne. Światło dzienne w naszym mieszkaniu, czy domu odgrywa ważną rolę. Im jest go więcej tym lepsze komfort domowników.

czytaj dalej
Przygotuj okno na zimę – regulacja sezonowa okna

Przygotuj okno na zimę – regulacja sezonowa okna

To ostatni dzwonek na zabezpieczenie swoich okien przed niską temperaturą. Nie należy zwlekać do momentu kiedy poczujemy chłód w mieszkaniu spowodowany nieszczelnym oknem. Mocny wiatr i nagłe opady śniegu nie wpływają korzystnie na konstrukcje okna.

czytaj dalej
Nowa nakładka akustyczno-termiczna Okna Debow

Nowa nakładka akustyczno-termiczna Okna Debow

Nakładka akustyczno-termiczna charakteryzuje się oryginalnym kształtem, nowym konturem linii, a także barwą oraz układem łączeniowym w kształt ramki. Posiada ona nieograniczone możliwości kolorystyczne, które nie są dostępne w standardowych oknach PCV.

czytaj dalej
Wymiana okien w ramach programu „Czyste powietrze”

Wymiana okien w ramach programu „Czyste powietrze”

W przypadku okien utrata ciepła z domu jednorodzinnego szacowana jest na 10-20%. Takie straty w energii w znaczący sposób obciążają domowy budżet. W celu zapewnienia bardziej optymalnego wykorzystania energii cieplnej został uruchomiony rządowy program „Czyste powietrze”.

czytaj dalej

Pin It on Pinterest

Share This