W stolarce okiennej wykorzystuje się różne materiały do wykańczania okien. W ostatnim czasie coraz większą  popularność zyskują okna drewniane. Drewno jest szlachetne i ponadczasowe, ale jednocześnie kłopotliwe w użytkowaniu.  Niejednokrotnie do ich zakupu zniechęca klientów również ich cena. W związku z tym nasza firma proponuje alternatywę dla okna drewnianego – fornir drewniany. Fornirowane okno PVC łączy estetykę z użytecznością.

Czym jest fornir?

 

Fornir jest  to okleina pochodzenia naturalnego, powstała poprzez skrojenie cienkich płatów drewna z szerokiej kłody. Materiał ten bardzo silnie przypomina lite drewno, zarówno ze względów wizualnych, jak i z powodu jego naturalnej faktury. Wykorzystując fornir do okleinowania profili okiennych eliminuje się typowe wady drewna tworząc w ten sposób zbliżoną do niego wyglądem alternatywę. Nawet najdroższy laminat nie posiada tak wielu zalet  jak fornir.

 

Innowacyjność forniru

 

Dzięki zastosowaniu technologii V-Perfect w połączeniu z autorską technologią okleinową stworzyliśmy okno charakteryzujące się wysoką jakością wykończenia powierzchni o parametrach okien PCV z zachowaniem przystępnego poziomu ceny. Dodatkowym elementem podnoszącym walory estetyczne są klamki dedykowane w tym klamki ze wstawkami z naturalnego forniru. Nasza firma otrzymała patent na tę technologię w 2016r.

 

Zalety forniru

 

Wykorzystany w ramach okiennych fornir przede wszystkim nie odkształca się. Jest trwalszy niż w pełni drewniana rama. Jego atutem jest na pewno fakt, że materiał ten nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Dodatkowo ramy z forniru nie skrzypią. Dzięki swojemu wyglądowi fornir wprowadza do wnętrza naturalność oraz ciepło. Dodatkową jego zaletą jest to, że istnieje możliwość dokładnego dopasowania odcienia i faktury forniru do drzwi, podłóg, schodów, listew przypodłogowych oraz innych powierzchni drewnianych w pomieszczeniu. Nasza firma oferuje szeroką paletę kolorystyczną dla forniru, co umożliwia dobranie idealnego odcienia okleiny, odpowiadającego pozostałym elementom wnętrza.

 Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą okien PCV z fornirem naturalnym.