Oczekiwania klientów względem okien ciągle rosną. Coraz bardziej modne stają się okna o dużych szkleniach. Pomimo imponujących rozmiarów mogą być one bardzo wygodne w użytkowaniu oraz energooszczędne. Światło dzienne w naszym mieszkaniu, czy domu odgrywa ważną rolę. Im jest go więcej tym lepsze komfort domowników. Nikt z nas nie czuje się komfortowo przebywając w pomieszczeniu wśród czterech ścian z małymi oknami. Duże okna pozwalają na większe naturalne światło słoneczne, które ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. W celu osiągania coraz większych przeszkleń stosuje się nowoczesne, rozbudowane profile, które zapewniają również odpowiednią energooszczędność i izolacyjność okna.

Co świadczy o energooszczędności okna?

 

Chcąc utrzymać jak najwięcej ciepła w domu, powinniśmy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła (Uw). Określa on ile ciepła przedostaje się przez m2 okna przy zmianie temperatury o 1 stopień pomiędzy wnętrzem a otoczeniem, powinien być niższy niż 0,8. Dla ramy okna współczynnik ten rozpatrywany jest osobno i określany jest jako Uf, natomiast dla szyby przyjmuje nazwę Ug.

Optymalnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są profile o niskim współczynniku przenikania ciepła umożliwiające zastosowanie pakietów 3 szybowych. Taką charakterystykę posiada między innymi profil Kömmerling 88. Współczynnik Uf ze stalą na poziomie 0,95W/m2 kwalifikuje go do budownictwa nie tylko energooszczędnego, ale nawet pasywnego. W połączeniu z ciepłymi szybami o Ug 0,5W/m2, konstruowane okna osiągają współczynnik Uw poniżej 0,8W/m2. Maksymalne grubości pakietów szklących mogą wynieść nawet 58 mm.

Duże okna w systemie Kömmerling 88

W firmie Okna Debow do produkcji okien o dużych rozmiarach często wykorzystywany jest właśnie system Kömmerling 88. System ten posiada 7-komorowy profil PVC z potrójną szybą oraz zestawem trzech uszczelek. Okno w tym systemie posiada 88 mm szerokości budowlanej i charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz energooszczędnością. W połączeniu z technologią V-Perfect uzyskujemy duże okno o wyjątkowym wyglądzie, które staje się ozdobą każdego domu. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się okna uchylno- przesuwne. W Okna Debow produkty te znane pod nazwą HST life oraz Debow Patio, Wykonywane są one między innymi w systemie Kömmerling 88.

 

 

HST Life

to konstrukcja, które umożliwia uzyskanie szklenia o wymiarach 6,5 m szerokości oraz 2,5 m wysokości, przy podziale na 2 części. Zamykanie i otwieranie drzwi nie stanowi żadnego problemu, dzięki zamontowanej szynie jezdnej. Przy odpowiednim ustawieniu klamki można uruchomić górny lub dolny element uszczelniający, utrzymując odpowiednią izolację lub rozszczelnienie zaryglowanych drzwi. HST Life posiada również zabezpieczenie przed wyważeniem. Odpowiednie dobranie materiałów termoizolacyjnych przeciwdziała tworzeniu się wilgoci przy progu, a także zapewnia odpowiednią izolację cieplną, nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

 

Debow Patio

Stanowi bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ otwierane skrzydła nie zabierają miejsca w pomieszczeniu, a możliwość wietrzenia w pozycji uchylnej nie koliduje z innymi oknami. Automat uchylająco–domykający otwiera duże okna oraz drzwi poprzez przesuniecie ich na bok. Debow Patio spełniają również wymogi w zakresie energooszczędności oraz bezpieczeństwa. Można je wykonywać na całą wysokość pomieszczenia do 2,70 m. Zastosowanie osłonek o delikatnym kształcie nadaje całości nowoczesnego designu.

Okno o dużych rozmiarach, pomimo tego że nie stanowi bariery tak energooszczędnej jak ocieplona ściana, nie musi znacząco obniżać termoizolacyjności budynku. Nowoczesne profile oraz systemy szybowe pozwalają zachować wysokie parametry energooszczędności. Dzięki temu efektowny wygląd udaje się połączyć z funkcjonalnością i oszczędnościami w ogrzewaniu wnętrz.

 

Pozostałe wpisy:

Jak zmniejszyć poziom hałasu we wnętrzach?

Jak zmniejszyć poziom hałasu we wnętrzach?

Niemal codziennie doświadczamy dźwięku o niskim, jak i wysokim natężeniu. Długotrwałe spędzanie czasu w hałaśliwych miejscach ma duży wpływ na nasze zdrowie i życie. Dowiedz się jak zminimalizować ilość hałasu.

czytaj dalej
Awangardowe kształty okien

Awangardowe kształty okien

Współczesna technologia daje możliwości produkcji okien niemal w każdym kształcie, rozmiarze czy kolorze. Przeczytaj nasz artykuł by zapoznać się z najbardziej nietypowymi kształtami oraz tym jak je zaaranżować.

czytaj dalej
Jak zabezpieczyć okna podczas remontu?

Jak zabezpieczyć okna podczas remontu?

Prace wykończeniowe jak i remont to czas kiedy powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu okien. Szczególnie okuć, które są bardzo wrażliwe na kurz i pył. Poznaj nasze wskazówki jak poradzić sobie z oknami w czasie remontu.

czytaj dalej
Okna bez smug

Okna bez smug

Czyste, lśniące, a przede wszystkim bez smug okna są ozdobą każdego domu i mieszkania. W najnowszym blogu przygotowaliśmy praktyczne rozwiązania jak poradzić sobie z nieestetycznymi smugami. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do lektury.

czytaj dalej
Okna dla alergików – praktyczne rozwiązania

Okna dla alergików – praktyczne rozwiązania

Wiosna to okres szczególnie dokuczliwy ze względu na pylenie drzew i roślin, które przyczyniają się do wzmożonej alergii. Jeśli zastanawiasz się jakie okna będą dla Ciebie najlepsze, zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem.

czytaj dalej
Zasłony i firanki – trendy w 2021

Zasłony i firanki – trendy w 2021

Modne zasłony i firany są nie tylko dodatkiem do wnętrz, ale również ważnym elementem dekoratorskim. W ostatnim czasie można zaobserwować trendy powrotu do natury i ekologii. W tym roku modny będzie również trend minimalistyczny. Sprawdź więc jakie połączenia królują w tym roku.

czytaj dalej
Trendy na nowy rok w wystroju wnętrz

Trendy na nowy rok w wystroju wnętrz

Minęły już pierwsze tygodnie stycznia, trendy modowe, techniczne, jak i dekoratorskie rozpoczęły intensywny okres przygotowań do nowego sezonu. Zapoznaj się z najważniejszymi trendami na ten rok, i bądź na bieżąco z nowościami.

czytaj dalej
Świąteczne ozdoby okien i parapetów

Świąteczne ozdoby okien i parapetów

Okna i parapety to miejsca, które jak żadne inne, świetnie nadają się do świątecznego dekorowania! Dają one bardzo dużo możliwości i pole do popisu dla naszej wyobraźni. Warto dowiedzieć się jak dobrać świąteczne ozdoby okienne do naszego wnętrza.

czytaj dalej
Co musisz wiedzieć o dużych oknach?

Co musisz wiedzieć o dużych oknach?

Ostatnio duże przeszklenia stają się bardzo modne – i to nie tylko we wnętrzach skrajnie nowoczesnych. Nie bez powodu. Poza tym, że dają one świetny efekt wizualny, są pod wieloma względami także funkcjonalne. Warto poznać dokładniej ich specyfikę.

czytaj dalej
Jak dobrać rolety okienne do wnętrza?

Jak dobrać rolety okienne do wnętrza?

Rolety są bardzo powszechnym elementem wyposażenia wnętrz. Mają zarówno charakter wizualny, jak i funkcjonalny. Mogą stanowić dekorację okna, zachowując przystępną cenę, i podkreślając w ten sposób charakter pomieszczenia w którym się znajdują.

czytaj dalej