Okucia

Okucia Roto NT

Rewolucyjny system ROTO NT stanowi potwierdzenie wiodącej roli ROTO wśród producentów okuć.Dzięki najnowocześniejszej technologii spełnione mogą być wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, komfortu i estetyki. Istotą nowatorskiego systemu ryglującego jest integracja wielu funkcji w jednyelemencie: ryglowanie, regulacja i zabezpieczenie antywłamaniowe. Samozatrzaskowa metoda łączenia elementów okucia nie ma sobie równych, gdy chodzi o dokładność połączeń i racjonalizację montażu. Roto NT oferuje w standardzie podstawowe zabezpieczenie przed wyważeniem. Dolne poziome ramie skrzydła wyposażone jest zawsze w antywyważeniową rolkę grzybkową zakotwiczającą się w antywyważeniowym zaczepie RU na ościeżnicy. Dzięki temu już w standardzie zapewnione jest lepsze zabezpieczenie przed próbami wyważenia skrzydła.

Wyposażenie standardowe okien z okuciami Roto NT

Niezależnie od funkcji skrzydła, dwie specjalne rolki typu P w formie grzybka ryglują podczas zamykania każde skrzydło za pomocą stalowych zaczepów antywyważeniowych mocowanych na ramie okna.

Wszystkie rolki ryglujące prowadzone są po płaskiej, wyprofilowanej listwie, co pozwala na długotrwałe właściwości eksploatacyjne, dodatkowo okucie jest pokryte matową srebrną powłoką RotoSil która nadaje elegancki wygląd ale i zapewnia okuciom zwiększoną ochronę przed korozją.

Proponowane przez nas okna z okuciami Roto NT w standardzie posiadają blokadę błędnego położenia klamki z podnośnikiem skrzydła co w znaczący sposób podosi komfort użytkowania wykluczając błędy użytkowania okna ale również wspomaga najeżdżanie skrzydła na ramę zawsze na tym samym poziomie eliminując opadanie skrzydła po stronie klamek.

W podstawowym wyposażeniu występuje również stabilizator uchyłu i ogranicznik uchylenia w rozwórce który umożliwia ustawienie szerokości uchyłu w jednej z dwóch wybranych wielkości, a stabilizator uchyłu zapobiega gwałtownemu zatrzaskiwaniu się okien pod wpływem przeciągu.

Mikrowentylacja oraz wielostopniowa regulacja uchyłu w oknach rozwierno-uchylnych pozwala na samodzielne dozowanie wietrzenia uwzględniające porę roku, pogodę czy poziom wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach, umożliwia zmniejszenie tradycyjnego kąta nachylenia z 14 nawet do 4 stopni. Dzięki temu parametry definiujące izolację termiczną i akustyczną okna pozostają nie zmienione.

Spoiler:


pokaż

pokaż